niedziela, 24 października 2021

2017-02-26 14:13:09
Aby być bezpiecznym w sieci •PDF• •Drukuj•

Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W naszej szkole na godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki, dyskusje, projekcje  których  celem było zwrócenie uwagi na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy oraz uświadomienie nam, młodzieży odpowiedzialności, jaką każdy człowiek ponosi za swoje działania w Internecie. Wychowawcy uświadomili nam, że każdy człowiek podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o respektowaniu praw innych użytkowników, a przede wszystkim dbać o swoje bezpieczeństwo. Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu ale i telefonów komórkowych.  Cyberprzemoc jest karalna! Uczniowie klasy 2 technikum handlowo – mechanicznego podczas godziny wychowawczej wykonali plakaty dotyczące w/w tematu.

Pamiętajmy - pomimo, że akty cyberprzemocy mogą wyglądać niewinnie, to potrafią wyrządzać bardzo dużą krzywdę.