2009-03-21 10:57:29
Akcja "pomoc zwierzakom ze schroniska" •PDF• •Drukuj•
Etyka szacunku dla życia nakazuje nam wszystkim
poszukiwać sposobności, by za tyle zła,
wyrządzonego zwierzętom przez ludzi,
pośpieszyć im z jakąkolwiek pomocą.

Albert Schweitzer

W miesiącach styczeń – luty trwała w naszej szkole akcja „ Pomoc zwierzakom ze schroniska”. Samorząd uczniowski wystosował prośbę do uczniów, pracowników szkoły o wzięcie udziału w przedsięwzięciu.
Proszono o pomoc w kwestii wsparcia schroniska w Bydgoszczy: karmą, miskami, ręcznikami, kołdrami, czesadłami czy szamponami. Musimy przyznać, że jesteśmy dumni z „Maczka”. W świetlicy szkoły z dnia na dzień pojawiało się coraz więcej potrzebnym zwierzakom rzeczy. Wieść o akcji dotarła również do Gimnazjum w Koronowie, które wsparło nas w swoich poczynaniach. Aktywnie do akcji włączyły się klasy: I technikum mechanicznego ( wych. p. I. Kaczyńska ), I technikum ekonomicznego ( wych.  p. M. Nawrocka ) , III technikum ekonomicznego ( wych. p. A. Michalska ) oraz    III technikum informatycznego  ( wych. P. M. Kaczyński ). Samorząd dotarł również z apelem do sklepów zoologicznych w Koronowie – tj. do sklepu  „ LABEO” na ulicy Witosa ( pani Lidia Porysiak) oraz do sklepu p. A. Semrau.
Po przyjeździe do schroniska zastaliśmy „naszych przyjaciół” wyczekujących z nosami przy ogrodzeniu. Smutek mieszał się z zadowoleniem – że choć w niewielkim stopniu możemy  wspomóc działalność schroniska.      Po przekazaniu „darów” od „Maczka”, pracownik schroniska zapoznał nas  z działalnością placówki. Więcej można dowiedzieć się ze strony www.schronisko.org.pl.
  Chcemy gorąco podziękować wszystkim osobom , które przyczyniły się do tego, że mogliśmy pojechać do schroniska z uśmiechem na twarzy. Uważamy, że tak udane przedsięwzięcie należałoby organizować rokrocznie. Nadzór nad akcją pełniła pani Anetta Strychalska.

Fotografie z naszej wizyty dostępne w dziale galeria.