Szukaj

Wakacje za:
Przyjemnych wakacji

Wizyty

518716
DzisiajDzisiaj59
W tym miesiącuW tym miesiącu490
OgółemOgółem518716

 

 

Kanał RSS

feed-image Subskrybuj RSS

Home Historia
Finał akcji CZAS NA ZDROWIE •PDF• •Drukuj•

W tym roku Zespołu Szkół Zawodowych w Koronowie przystąpił po raz drugi do ogólnopolskiej akcji "Czas na zdrowie" organizowanej przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Akcja ta cieszy się coraz większą popularnością wśród szkół. W obecnej edycji zarejestrowało się ponad 500 placówek z całej Polski. Tym razem celem tej akcji jest promowanie postaw prozdrowotnych oraz żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej.  W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły opracowali harmonogram działań, przeprowadzili szereg akcji promujących całe wydarzenie oraz przybliżyli tematykę rolnictwa ekologicznego i tradycyjnej żywności swoim kolegom  i koleżankom. Zwieńczeniem wszystkich działań była organizacja festynu sportowo-rekreacyjnego, który został przeprowadzony w dniu 10 czerwca.    Pierwsza część festynu odbyła się na auli szkolnej gdzie młodzież obejrzała film promujący aktywność fizyczną oraz wysłuchała prelekcji dotyczącej zasad zdrowego odżywiania. Druga część akcji przeprowadzona została na sali gimnastycznej. Do rywalizacji sportowej obejmującej siedem konkurencji przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego przystąpili  uczniowie wszystkich klas. Wśród nich wyłonione zostały trzy najlepsze zespoły, które zdobyły największą ilość punktów i otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Dużo radości i emocji  wzbudziła specjalna konkurencja „rzut beretem” przygotowana dla rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. W trakcie festynu wszyscy uczestnicy chętnie odwiedzali stoiska z potrawami ekologicznymi przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich z terenu naszej gminy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko firmy „Klimkiewicz” oferujące soki ze świeżych jabłek. Na zakończenie akcji mogliśmy  wspólnie podziwiać występ dziewcząt i chłopców w wieku 8 – 12 lat z grupy akrobatycznej AKRO-MIR reprezentującej klub sportowy „Gwiazda Bydgoszcz”.

Wyniki klasyfikacji końcowej przedstawiają się następująco:

 1. miejsce klasa 1A
 2. miejsce klasa III Tmi
 3. miejsce klasa II Tme
 4. miejsce klasa 3 AC
 5. miejsce klasa I Tme
 6. miejsce klasa II Tmh
 7. miejsce klasa I Ti
 8. miejsce klasa  2 BC
 9. miejsce klasa III Tei
 10. miejsce klasa II Ti
 11. miejsce klasa 2 AB
 

•Dodaj komentarz•


•Kod antysapmowy•
•Odśwież•

Ostatnie komentarze