czwartek, 23 września 2021

Szukaj

Wakacje za:
Przyjemnych wakacji

Wizyty

512429
DzisiajDzisiaj3
W tym miesiącuW tym miesiącu1354
OgółemOgółem512429

Archiwum

 

 

Kanał RSS

feed-image Subskrybuj RSS

Home Konkursy Konkursy rozstrzygnięte Finał konkursu na najlepszego mechanika pojazdów rozstrzygnięty
2017-05-23 10:59:04
Finał konkursu na najlepszego mechanika pojazdów rozstrzygnięty •PDF• •Drukuj•

19 maja 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Koronowie odbył finał 11 edycji  konkursu dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych „Najlepszy w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych”. Jak zawsze honorowy patronat nad konkursem objął  Kujawsko –Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik oraz Starosta Bydgoski Wojciech Porzych.

 

W zmaganiach brało udział 7 szkół z regionu kujawsko – pomorskiego: Zespół Szkół Samochodowych z Bydgoszczy, Zasadnicza Szkoła Zawodowa START z Bydgoszczy, Zespół Szkół, CKU z Gronowa, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią, Zespół Szkół Samochodowych z Torunia, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych  z Tucholi, oraz gospodarze Zespół Szkół Zawodowych z Koronowa.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się od rozwiązania testu teoretycznego.  Zawierał on pytania dotyczące budowy i technologii napraw pojazdów samochodowych. Następne dwie konkurencje czyli „Rozpoznawanie części samochodowych, pomiary warsztatowe” oraz „Na warsztacie” odbyły się w warsztatach szkolnych. Stanowiska konkursowe zostały przygotowane przez nauczycieli praktycznej nauki zawodu. Czynności, które wykonywali uczniowie, odbywały się z wykorzystaniem samochodu Opel Corsa. Polegały one na prawidłowym wykonaniu naprawy symulowanego uszkodzenia lub usunięciu usterki. Od tego roku oprócz rozpoznania wylosowanego elementu konstrukcyjnego pojazdu, uczestnicy musieli dokonać jego pomiaru. Ta konkurencja przysporzyła uczniom najwięcej trudności. Na zakończenie zawodów została przeprowadzona najbardziej widowiskowa konkurencja  - jazda na czas po torze przeszkód samochodem osobowym Toyota Yaris.

Po przeliczeniu punktów  okazało się, że pierwsze miejsce zajęli uczniowie z  Zespołu  Szkół, CKU z Gronowa. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Zawodowych z Koronowa. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią. Czwarte miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych  z Tucholi, piąte uczniowie z  Zespołu Szkół Samochodowych z Bydgoszczy i Zespołu Szkół Samochodowych z Torunia.  Szóste miejsce przypadło uczniom  z Zasadniczej Szkoły Zawodowej START z Bydgoszczy.

Sponsorami tegorocznej edycji konkursu byli: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy oraz firmy i instytucje z branży motoryzacyjnej zajmujące się naprawą pojazdów, szkoleniami i wyposażaniem warsztatów samochodowych tzn. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, PKS Bydgoszcz, firma KOMPLEKS SERWIS i Schaeffler Polska.

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczyli: dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą pani Maria Strąk, dyrektor szkoły pan Stanisław Rybczyński, Jerzy Horbaty – Scheaffler Polska oraz Robert Sołtysiak – UTP Bydgoszcz. Sekretarzem zawodów był Krzysztof Bak, który bardzo sprawnie przeprowadzał poszczególne konkurencje a za organizację całego przedsięwzięcia zadbał Sławomir Stawski – kierownik warsztatów szkolnych.

Cieszymy się, że konkurs cieszy się uznaniem wśród  uczniów i nauczycieli. Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu  odbędą się w jeszcze większym gronie uczestników. Serdecznie dziękujemy za objęcie naszego konkursu honorowymi patronatami przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty i Starostę Bydgoskiego oraz przekazanie środków finansowych na realizacje naszego przedsięwzięcia. Podziękowania należą się również firmie KOMPLEKS SERWIS, z którą od tego roku szkolnego nasza szkoła nawiązała współpracę.

[galeria]

 

•Dodaj komentarz•


•Kod antysapmowy•
•Odśwież•

Ostatnie komentarze