wtorek, 23 października 2018

• Trzyletnia Szkoła Branżowa I stopnia
    • Mechanik pojazdów samochodowych
    • Sprzedawca
    • Klasy wielozawodowe -do której uczęszczać mogą uczniowie kształcący się w dowolnym zawodzie i realizujący praktykę w zakładach pracy,: m.in.  kucharz, cukiernik, piekarz, fryzjer, lakiernik, blacharz samochodowy, elektromechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych,  murarz, elektryk, operator obrabiarek skrawających, stolarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, wędliniarz, krawiec, ślusarz.

Skierowania na badania lekarskie:

Kandydaci do szkoły w niżej wymienionych zawodach muszą dostarczyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki w wybranym zawodzie.

Skierowania na badania lekarskie wystawiane będą po zakwalifikowaniu kandydata do szkoły od 30 czerwca 2017r. w sekretariacie szkoły. Badania wykonać należy w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Bydgoszczy przy ul. Karłowicza 20. Na badanie lekarskie kandydat do szkoły zgłasza się z rodzicem lub opiekunem prawnym i aktualną legitymacją z gimnazjum

W klasach pierwszych w roku szkolnym 2017/2018 część podręczników będzie użyczana bezpłatnie uczniom z biblioteki szkolnej.

UWAGA!!!

W czteroletnim technikum wiodącym językiem jest j. angielski realizowany w wymiarze 9 godzin lekcyjnych w czteroletnim cyklu nauczania. Drugim językiem jest j. niemiecki realizowany w wymiarze 6 godzin lekcyjnych w czteroletnim cyklu nauczania.

W Zasadniczej Szkole Zawodowej realizowana jest nauka języka obcego do wyboru j. angielski lub j. niemiecki.