Home Szkoła kluczowych kompetencji Szkoła Kluczowych Kompetencji -seminarium
2010-10-21 11:17:45
Szkoła Kluczowych Kompetencji -seminarium •PDF• •Drukuj•

Już blisko pół roku, od kiedy w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie realizowany jest projekt „Szkoła Kluczowych Kompetencji. Ponadregionalny program rozwijania umiejętności uczniów szkół Ponadgimnazjalnych Polski centralnej i południowo-zachodnie".

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli biorących udział w projekcie (p. A. Frąckowiak –Rosek, p. E. Brzyckiej, p. W. Rajewskiej, i p. W. Krzywińskiemu) udało się zrealizować pierwszy ważny etap projektu, jakim było przygotowanie programów autorskich zajęć, które będą realizowane przez najbliższe trzy lata.
Programy zostały zatwierdzone i ich realizacja rozpoczęła się wraz z nastaniem nowego roku szkolnego 2010/2011.
Uczniowie z klas biorących udział w projekcie zostali wyposażeni w zestawy przyborów szkolnych oraz podręczniki, a nauczyciele w niezbędne pomoce ułatwiające realizację w sposób atrakcyjny programów autorskich.
Nauczyciele w ramach Platformy Kompetencji uczestniczyli w seminarium, podczas którego wymieniali się doświadczeniami w realizacji programów autorskich i doskonalili umiejętności potrzebne na tym polu.
Należy dodać, że Projekt Szkoła Kluczowych Kompetencji obfituje w szereg działań, które mają na celu podniesienie jakości edukacji w Maczku.