Home Szkoła po szkole 2 Podsumowanie
2011-07-11 13:09:55
Podsumowanie •PDF• •Drukuj•

Dobiega końca pierwszy rok szkolny, w którym Powiat Bydgoski realizuje projekt pn. „Szkoła po szkole 2”. Przedsięwzięcie to, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, pozwoliło wyposażyć naszą szkołę w takie pomoce dydaktyczne jak nowoczesna spawarka, 6 telewizorów LCD, odtwarzacz DVD, wiele wydawnictw książkowych. Dla uczniów zakupywana jest odzież robocza oraz niezbędne materiały eksploatacyjne zużywane na zajęciach; wszyscy uczestnicy zajęć pozalekcyjnych mają zagwarantowane posiłki. W ramach projektu uczniowie mają możliwość poszerzania swojej wiedzy i nabywania umiejętności na takich zajęciach, jak: język polski, języki obce, matematyka, historia, obsługa kasy fiskalnej, rachunkowość, podstawy konstrukcji maszyn, łączenie materiałów, mechanika pojazdów samochodowych czy też w szkoleniach teoretycznych i praktycznych z zakresu prawa jazdy.
Grupa uczniów, dzięki udziałowi w projekcie, miała możliwość spędzić 4 dni na wycieczce kulturoznawczej do Wrocławia i okolic. W wakacje rozpoczną się praktyki w wybranych zakładach pracy.
Zajęcia będą kontynuowane w roku szkolnym 2011/2012, a szkoła zostanie wyposażona jeszcze w m. in. sprzęt komputerowy.

Projekt - „Szkoła po szkole 2” nr WND.POKL-09.02.00-04-017/10,
Program Operacyjny Kapitał Ludzki