poniedziałek, 22 października 2018

Home Unowocześnienie bazy dydaktycznej ZSZ w Koronowie
2011-12-13 14:30:39
Unowocześnienie bazy dydaktycznej ZSZ w Koronowie •PDF• •Drukuj•

Dnia  8 marca 2011r. Uchwałą nr 15/243/11 Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego projekt „Unowocześnienie bazy dydaktycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Koronowie poprzez doposażenie pracowni technicznych” uzyskał dofinansowanie w wysokości 194 999,99 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach Działania 3.1 Rozwój infrastruktury edukacyjnej – schemat wyposażenie w środki i zasoby obiektów przeznaczonych na cele dydaktyczne.

W wyniku realizacji projektu unowocześniona zostanie baza kształcenia zawodowego w ZSZ w Koronowie. Doposażenie 3 pracowni technicznych w nowoczesny sprzęt umożliwi 180 uczniom nabycie nowych umiejętności, co wpłynie na wzrost ich konkurencyjności na lokalnym rynku pracy.

W ramach projektu doposażone zostaną następujące pracownie:
pracownia techniczna (zakup programu komputerowego do nauki projektowania mechatronicznego układów pneumatycznych, tablicy interaktywnej, projektora szerokokątnego oraz  6 zestawów komputerowych);
pracownia obróbki mechanicznej (zakup frezarki CNC);
pracownia elektrotechniki i elektroniki samochodowej (zakup 8 zestawów stolików uczniowskich do wykonywania ćwiczeń, programatora z przystawkami, zestawu komputerowego - laptopa z projektorem i drukarką oraz 8 zestawów paneli i oprzyrządowania).

Zakup w/w maszyn, urządzeń i innych pomocy dydaktycznych umożliwi  utworzenie nowoczesnych pracowni umożliwiającej realizację przedmiotów zawodowych i praktyczną naukę zawodu oraz przeprowadzenie egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Realizacja projektu zakończy się w grudniu 2011 roku, by od początku roku 2012 uczniowie mogli korzystać z 3 nowocześnie wyposażonych sal .

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013

Unowocześnienie bazy dydaktycznej ZSZ w Koronowie sfinalizowane ZOBACZ